کی اینجکشن: کتوپروفن تزریقی

تركيب:

Ketoprofen             100 mg/ml

 

موارد مصرف:

Key Injection یک داروی ضدالتهاب، ضددرد و ضدتب غیراستروئیدی است.

در اسب:

در درمان التهابات غیر عفونی سیستم عضلانی- اسکلتی شامل: التهابات مفصل و کیسه مفصلی ضربه‏ای، التهابات تاندون و لیگامنت­ ها، Osteochondritis disserans، Osselets، لنگش و تورم بافت نرم و التهاب و تورم پس از جراحی است.

همچنین در درمان التهابات چشمی مثل Uveitis، التهابات قرنیه (Keratitis) و زخم قرنیه ناشی از ضربه، در تسکین دردهای احشایی ناشی از کولیک اسب با اتیولوژی­های متفاوت مؤثر است.

 

در گاو:

در درمان التهابات غیر عفونی سیستم عضلانی اسکلتی مؤثر بوده و ممکن است دردرمان کمکی توأم با درمان اختصاصی مشکلات تنفسی، ورم پستان حاد، ادم پستان و کولیک مفید باشد.

 

دوز و نحوه مصرف:

اسبmg/kg 2/2 (10 میلی‏لیتر به ازای 450 کیلوگرم) وزن بدن به صورت داخل عضلانی یا تزریق آهسته داخل وریدی یک بار در روز تا حداکثر 5 روز.

گاوmg/kg 3 (3 میلی لیتر به ازای 100 کیلوگرم) وزن بدن به صورت تزریق آهسته داخل وریدی یا داخل عضلانی یک بار در روز برای 3-1 روز. تزریق داخل عضلانی باید در نیمه فوقانی جلویی گردن انجام شود.

 

موارد منع مصرف:

  • استفاده از این محصول در حیوانات با نارسایی شدید کلیوی و کبدی و زخم یا اختلالات ناشی از التهاب و اولسرهای گوارشی، حساسیت به داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی منع شده است.
  • از تزریق اطراف عروقی باید اجتناب شود.
  • استفاده از این محصول برای استفاده از حیوانات کمتر از 6 هفته منع شده است.
  • بی خطر بودن استفاده در مادیان­های آبستن مشخص نشده است.
  • متعاقب استفاده از اولین دوز، باقیمانده ویال در عرض 28 روز استفاده گردد، قسمت استفاده نشده دور ریخته شود.

 

دوره منع مصرف:

در گوشت گاو: حداقل 4 روز.

در شیر گاو: منع مصرف ندارد.

در گوشت اسب: 28 روز.

 

نگهداری: در دمای زیر 30 درجه سانتی گراد و دور از نور خورشید نگهداری شود.

بسته‏ بندی: ویال های 100 میلی لیتری.

 

ساختCeva Animale Health Ply Ltd  استرالیا. با امتیاز پخش برای شرکت CEVA SANTE ANIMALE فرانسه

شرکت سواپارس در طی ده سال اول حضور خود در سرزمین پارس، پیشرفت چشمگیری را در عرصه ارائه خدمات دامپزشکی نشان داده است. این شرکت با تکیه بر سه اصل ”انتقال دانش فنی و کاربردی به صاحبان صنعت دام و طیور” ، ”تأمین و ارائه محصولات مورد نیاز در تولید و پرورش” و” نوآوری‌های صنعت دام و طیور” همواره گامی استوار در این زمینه برداشته است.

کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت سواپارس می باشد.