محلول خوراکي

آنتی بيوتيک تيامولين

ترکيب:

  • Tiamulin Hydrogen Fumarate:     125 gr
  • Excipients qsf:                                1 lit

 

مکانيسم اثر: 

تيامولين هيدروژن فومارات يک آنتي‌ميكروبيال نيمه سنتتيک و باکتريواستات است و به وسيله مداخله و ممانعت در سنتز پروتئين در باکتري باعث جلوگيري از رشد و فعاليت آنها مي‌شود.

 

موارد مصرف: 

تيامولين در کنترل و درمان مايکوپلاسموز طيور (CRD) مؤثر مي‌باشد و در مورد عفونت‌هاي ناشي از باکتري‌هاي گرم مثبت حساس به تيامولين مانند برخي عفونت‌هاي استافيلوکوکي، استرپتوکوکي و نيز باکتري‌هاي گرم منفي مانند کلبسيلا، پاستورلا و تعدادي از اسپيروکت‌ها و هموفيلوس‌ها داروي کاملا مؤثري مي‌باشد.

 

موارد منع مصرف: 

مصرف تيامولين با يونوفورهاي ضد کوکسيديوز نظير سالينومايسين، موننسين و ناراسين باعث عوارض جدي مثل توقف رشد و فلجي مي‌شود. لذا از تجويز آنها حداقل 7 روز قبل و بعد از تيامولين خودداري شود.

 

دوز و نحوه مصرف:

محلول خوراکي و از راه آب آشاميدني مصرف گردد.

مقدار 20-10 ميلي‌گرم ماده مؤثره تيامولين هيدروژن فومارات معادل 160-80 ميلي‌ليتر از محلول تياموت به ازاي هر 1000 کيلوگرم وزن زنده و به مدت 3 روز توصيه مي‌شود.

 

هشدار:

  •  تنفس انسان در فضاهاي حاوي ذرات تيامولين جايز نيست.
  • به منظور جلوگيري از تماس با پوست و مخاط چشم انسان حين استفاده از محلول غليظ تيامولين، استفاده از دستکش و ماسک ايمني توصيه مي‌گردد. در صورت تماس پوست با محلول غليظ تيامولين، شستشوي با آب فراوان ضروري است.

 

زمان پرهيز از مصرف:

  • گوشت طيور: 2 روز
  • تخم‌مرغ: ندارد

 

عوارض جانبي: 

در غلظت‌هاي بالا و بيشتر از دوز توصيه شده ممکن است علائمي از مسموميت و کاهش دريافت آب مشاهده گردد. در اين صورت آب حاوي دارو را قطع کرده و آب خالص در اختيار طيور قرار دهيد. با مقادير توصيه شده هيچ‌گونه عوارض جانبي در طيور بروز نخواهد کرد.

 

شرايط نگهداري: 

  • درمحل خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداري شود.
  • بعد از بازکردن بطري محتويات تا 3 ماه قابل استفاده مي‌باشد و در صورت مخلوط نمودن با آب، محلول حاوي دارو تا 24 ساعت قابل استفاده مي‌باشد.

 

بسته‌بندي: بطري 1 ليتري

 

ساخت: شرکت CEVA SANTE ANIMALE فرانسه

شرکت سواپارس در طی ده سال اول حضور خود در سرزمین پارس، پیشرفت چشمگیری را در عرصه ارائه خدمات دامپزشکی نشان داده است. این شرکت با تکیه بر سه اصل ”انتقال دانش فنی و کاربردی به صاحبان صنعت دام و طیور” ، ”تأمین و ارائه محصولات مورد نیاز در تولید و پرورش” و” نوآوری‌های صنعت دام و طیور” همواره گامی استوار در این زمینه برداشته است.

کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت سواپارس می باشد.