واکسن زنده

جهت ايمنی زائی فعال طيور در مقابل بيماری آبله و مايکوپلاسما گالی سپتيکوم

ترکيب:

واکسن نوترکيب حامل VECTORMUNE® FP MG يک واکسن زنده حاصل از تکنولوژي مهندسي ژنتيک با حامل FP است که آنتي‌ژن اصلي جهت ايجاد حفاظت عليه بيماري لارنگوتراکئيت عفوني را بيان مي‌کند اين واکسن به صورت زنده ليوفيليزه تهيه شده است. اين واکسن به صورت تلقيح داخل تخم‌مرغي و يا تلقيح در نسوج پرده بالي توصيه مي‌شود.

 

موارد مصرف:

جهت ايمن‌سازي فعال طيور در مقابل بيماري آبله و لارنگوتراکئيت

اين واکسن به صورت تلقيح داخل تخم‌مرغي در سن 19-18 روزگي جنيني و يا تلقيح در نسوج پرده بالي در جوجه‌هائي با سن يک هفته و بيشتر عليه بيماري آبله و لارنگوتراکئيت طيور توصيه مي‌شود.

 

دوز و نحوه مصرف:

قبل از واکسيناسيون دستورالعمل آماده سازي واکسن و نحوه اجراي واکسيناسيون به درستي مطالعه گردد. به منظور تلقيح داخل تخم مرغي مي‌بايد بر اساس حجم تزريق دستگاه ميزان حلال را براي هر دوز محاسبه نمود (0/05 يا 0/1 ميلي‌ليتر). عدم رعايت مفاد دستورالعمل دستگاه ممکن است موجب آسيب به واکسيناتور، افزايش مرگ و مير در جنين تخم مرغها و نهايتا کاهش جوجه درآوري گردد. در روش تلقيح در نسوج پرده بالي به ترتيب ذيل عمل کنيد.

 

روش تلقيح در نسوج پرده بالي:

جهت تهيه محلول واکسن، حلال همراه را تا حجم 4/3 ويال واکسن اضافه کنيد سپس سوسپانسيون به‌دست آمده را به باقي مانده حلال بيفزائيد. واکسن توسط اپليکاتور دو شاخه موجود در بسته‌بندي واکسن، در نسوج بال تلقيح مي‌شود. براي اين منظور اپليکاتور را در داخل محلول واکسن فرو برده سپس آن را در سمت زير بال در ناحيه بدون پر، داخل پوست وارد کنيد. اپليکاتور طوري طراحي شده که يک دوز واکسن در قسمت ناوداني آن جمع مي‌شود. سوزن را قبل از خارج کردن از ويال مختصرا با لبه داخلي بطري تماس دهيد و با اين کار مانع از ضايعات واکسن شويد. براي هر مورد تلقيح، فروبردن اپليکاتور به داخل محلول واکسن الزامي است. کنترل واکسيناسيون با مشاهده ناحيه متورم در محل تلقيح طي 7 تا 10 روز پس از واکسيناسيون انجام شود. واکنش موضعي در محل تلقيح نشانه موفقيت در واکسيناسيون مي‌باشد.

 

توجه: 

  • قبل از اين واکسن جوجه‌ها نبايد واکسن آبله دريافت کرده باشند.
  • اين واکسن 21 روز قبل از کشتار استفاده نشود.
  • حفظ اثربخشي واکسن ارتباط مستقيمي با روش آماده سازي آن و اجراي واکسيناسيون دارد.
  • ايمني فوق تنها در طيور سالم و خوب رشديافته حاصل مي‌شود.
  • تمام طيور بايد طبق دستورالعمل مذکور و هم‌زمان يک دوز کامل از واکسن را دريافت دارند.
  • تمام ويال‌هاي خالي و مقادير مصرف نشده واکسن را در آتش بسوزانيد.
  • هر سري ساخت از اين واکسن بر اساس آزمايشات داخلي سايت سازنده و نيز همزمان توسط U.S.D.A آزمون‌هاي استاندارد مربوط به خلوص، استريليتي، بي خطري، توان و اثربخشي را مي‌گذرانند.

 

شرايط نگهداري:

  • همواره در دماي 8-2 درجه سانتي‌گراد نگهداري شود.
  •  نگه‌داري نامناسب ممکن است باعث از بين رفتن توانايي واکسن شود.

 

بسته‌بندي: ويال‌هاي 1000 دوزي همراه با حلال و اپليکاتور تلقيح

 

ساخت: سايت CEVA-BIOMUNE کانزاس – آمريکا بخش توليد فرآورده‌هاي بيولوژيک شرکت CEVA SANTE ANIMALE فرانسه

شرکت سواپارس در طی ده سال اول حضور خود در سرزمین پارس، پیشرفت چشمگیری را در عرصه ارائه خدمات دامپزشکی نشان داده است. این شرکت با تکیه بر سه اصل ”انتقال دانش فنی و کاربردی به صاحبان صنعت دام و طیور” ، ”تأمین و ارائه محصولات مورد نیاز در تولید و پرورش” و” نوآوری‌های صنعت دام و طیور” همواره گامی استوار در این زمینه برداشته است.

کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت سواپارس می باشد.