سینکروستیم: هورمون PMSG

تركيب

Active Substance
Equine serum Gonadotrophin (eCG, formely Known as PMSG): 500 IU

Solvent vial contains

  • Benzyl alchol:        16.5mg/ml
  • Sodium chloride:    9mg
  • Water for injection: 1ml

موارد مصرف:

در گاوها (گاوهای بالغ و تلیسه‏ ها) و گوسفند‏ان غیرسیکلیک (میش‏ های بالغ و بره میش‏ ها):

القاء و همزمانی فحلی و تخمک‏ گذاری. همراه با پروژستاژن‏ها استفاده شود.

 

خصوصیات فارماکودینامیکی:

گنادوتروپین کوریونیک اسبی (eCG) یک گلیکوپروتئین بزرگ مترشحه در خلال آبستنی در مادیان بوده و ساختار آن شبیه هورمون‏های گنادوتروپینی اندوژن LH و FSH می‏باشد.

eCG اثرات خود را بر روی گیرنده ‏های LH و FSH سلول‏های هدف که در گنادها هستند اعمال می‏کند: در ماده‏ ها، eCG از بلوغ فولیکل ‏های تخمدان با تحریک رشد و تکامل فولیکل ‏های آنترال حمایت می‏کند. در گوسفند و نیز در گاو‏های ماده غیرسیکلیک، استفاده از eCG پس از همزمانی فحلی با پروژستاژن توصیه می ‏شود: eCG بلوغ فولیکل و میزان تخمک‏ گذاری را بهبود داده و اجازه همزمانی تخمک ‏گذاری را می ‏دهد.

     

واکنش ‏های نامطلوب:

eCG در ساير حيوانات به غير از تک‏سمیان، يك پروتئين اگزوژن محسوب مي‌شود.  بنابراین، ممکن است واکنش‏ های آنتی ‏ژن-آنتی ‏بادی ایجاد شود. در موارد بسیار نادر، تزریقات مکرر eCG می ‏تواند باعث شوک آنافیلاکسی شود. در صورت مشاهده هرگونه اثرات جدی یا اثراتی که در این مجموعه ذکر نگردیده است به دامپزشک خود اطلاع دهید.

 

گونه‏ های هدف: گاو و گوسفند.

 

روش، دوز و نحوه مصرف: تزريق عضلاني.

500 IU از پودر ليوفيليزه eCG را با ml2 حلال حل كرده و تا حل شدن كامل، آن را به هم زده تا محلول يكنواختي به‌دست آيد. هورمون فوق بايد پس از خارج كردن پروژسترون داخل واژنی تزريق شود. هورمون eCG را پس از حل کردن بلافاصله باید استفاده کرد. 

 

دوره پرهيز مصرف: ندارد. هم‌چنين در طي درمان مصرف گوشت و شير براي انسان مشكلي ندارد.

 

موارد هشدار:

در زمان آبستني استفاده نشود. در مواردي كه شوك آنافيلاكتيك رخ مي‌دهد بايد درمان‌هاي علامتي (آدرنالين و يا كورتيكواستروئيدها) صورت گيرد. احتياطات لازم در هنگام مصرف رعايت شود. در موارد تزريق تصادفي به كاربر اقدامات پزشكي فوري الزامي است و پس از هر بار استفاده دست‌ها به خوبي شسته شوند. در مواردي كه محصول فوق بيشتر از دز توصیه شده تجويز گردید احتمال دوقلوزایی در گاو و سه قلوزايي در گوسفند افزايش می يابد.

شرايط نگهداري:

دور از دسترس كودكان نگه‌داري شود. بين C°8-2 و دور از نور خورشيد نگهداري شود.

 

عمر قفسه‌اي بعد از باز شدن درب حلال: 28 روز.

بسته‌بندي: ويال‌ 500IU

 

ساخت: شركت CEVA SANTE ANIMALE فرانسه

(توجه! این محصول فعلا در بازار ایران موجود نیست)

شرکت سواپارس در طی ده سال اول حضور خود در سرزمین پارس، پیشرفت چشمگیری را در عرصه ارائه خدمات دامپزشکی نشان داده است. این شرکت با تکیه بر سه اصل ”انتقال دانش فنی و کاربردی به صاحبان صنعت دام و طیور” ، ”تأمین و ارائه محصولات مورد نیاز در تولید و پرورش” و” نوآوری‌های صنعت دام و طیور” همواره گامی استوار در این زمینه برداشته است.

کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت سواپارس می باشد.